POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Babalja’, Apeli lë në burg Fredi Alizotin dhe ‘detyrim paraqitje’ për gazetarin Olldashi

Jetmir Olldashi dhe Fredi Alizoti

Gjykata e Apelit në Tiranë la të pandryshuar masën e sigurisë "arrest në burg" për Fredi Alizotin, i dyshuar si personi që aktroi zërin e Agron Xhafajt, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në audiopërgjimin e ‘Babales’. Alizoti është i akuzuar për "kallëzim të rremë". Kolegji penal la të pandryshuar edhe masën e sigurisë "detyrim paraqitjeje" për gazetarin Jetmir Olldashi. (lexo ketu)

Ndërsa Albert Veliu, ‘Babalja’, aktualisht me statusin e azilkërkuesit në Kosovë, nuk e ka ankimuar masën "arrest në burg" dhënë në mungesë për të.(lexo ketu)

Komento