'Balili'/ Rovena Voda: U detyrua të dorëzohej, policia i ngushtoi territorin

Për zv/ministren e Brendshme Rovena Voda dorëzimi i Klement Balilit nuk ishte një gjest vullnetar i tij, por rezultat i gjurmimit të Policisë së Shtetit, e cila sipas saj i ngushtoi territorin të ashtuquajturit "Eskobari i Ballkanit". "Policia kishte kohë që po e gjurmonte në territor, në bashkëpunim me SHISH dhe agjencitë partnere prej 2 vitesh e gjysmë. Kjo nuk ndodhi dje dhe sot, sepse flasim për një person shumë problematik, i cili nuk mund të dorëzohej asnjëherë vullnetarisht. Është një rezultat i operacioneve tona. Por Ardi Veliu ka meritën e tij në negociatat që janë bërë. Besoj se për shkak të të gjithë veprimtarisë së policisë së shtetit, ai u detyrua të dorëzohej. Ka qenë një akt i detyruar, nën presion. Nuk i lindi dëshira Balilit për t’u dorëzuar, ai po shkon në burg dhe ka llogari për të larë edhe me vende të tjera, e di mirë cfarë e pret”, u shpreh Voda.


Lajmi kryesor:

'Repolitix' transmeton pjesë nga intervista e Klement Balilit për gazetarin Artan Hoxha (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Grabitje në Malësinë e Madhe, denoncimi i familjarëve: U futën në shtëpi e na thanë jemi policë, morën para dhe telefonat e ikën në këmbë