Balla citon Profetin Muhamed në urimin për besimtarët myslimanë: Shkëlqeni në të vërtetën

Balla citon Profetin Muhamed në urimin për besimtarët myslimanë: Shkëlqeni në të vërtetën


Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka bërë një urim për besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Balla në urimin e tij ka zgjedhur që të citojë fjalët e Profetit Muhamed ku u bënte thirrje njerëzve që të shkëlqenin në virtyte dhe në të vërtetën.

“Profeti Muhamed thotë: “Përpiquni gjithmonë që të shkëlqeni në virtyte dhe në të vërtetën.” GëZUAR KURBAN BAJRAMIN”, shkruan Balla.


Lajmi kryesor:

Politika uron Bajramin! Meta: Dialog! Ruçi: Të mësojmë nga myslimanët për të kapërcyer mosmarrëveshjet


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha falënderoi kandidatin e PD në Krujë për tërheqjen, Bejko: Tregues se fshihet pas këtij vendimi

Berisha falënderoi kandidatin e PD në Krujë për tërheqjen, Bejko: Tregues se fshihet pas këtij vendimi