Balla nga Belshi: Mos bini pre e provokimeve, PD dhe Meta janë të gatshëm të vrasin për pushtet! PD në 30 vite është identifikuar me dhunën

Taulant Balla

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste  për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Belshit, ku mbylli dhe fushatën zgjedhore.

Në fjalën e tij Balla përmendi edhe ngjarjen e rëndë që tronditi Elbasanin ditën e djeshme, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani. 

Balla u shpreh se kjo është një ngjarje që është skenuar nga Partia Demokratike dhe Ilir Meta, të cilët, sipas Ballës janë të gatshëm që për pushtet edhe të vrasin.

“Kam një pyetje për të gjithë demokratët: Kush është kryetari i PD, Lulzim Basha apo Ilir Meta? Lulzim Basha apo Sali Berisha? Unë do të thoja që Luli njëher nuk është, kjo është e sigurt. Se është Saliu, apo është Ilir Meta, kjo është një çështje tjetër.

Në Elbasan ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë, që ka ka për skenar, për autor, për iniciues, PD dhe Ilir Metën, të cilët për pushtet janë të gatshëm edhe të vrasin. Prandaj çdo qytetar i Belshit, i Elbasanit dhe i gjithë Shqipërisë duhet të kuptojë që ne kemi nevojë për një proces demokratik zgjedhor të qetë. Ne nuk duhet të biem pre e provokimeve. Thirrja ime për të gjithë socialistët, për të gjithë qytetarët e ndershëm te këtij vendi: Mos bini pre e provokimeve të ulëta, PD në gjithë këto 30 vite është identifikuar me dhunën, ka vrarë për të mbajtur pushtetin. Pjesë e këtij skenari dhune është bërë pjesë edhe i ashtuquajturi President i Republikës, i cili nuk rresht në asnjë moment për të prodhuar, për të apeluar për skenare dhune”, tha Balla.

Ai u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë Partinë Socialiste, përfshirë këtu edhe demokratët, pasi vota për PS, sipas tij, i bën nder edhe Partisë Demokratike.

“Prandaj thirrja ime për të gjithë votuesit është: Ju lutem, mos u provokoni, shkoni në 25 prill herët në mëngjes votoni për PS, votoni për Edi Ramën. Këtu në Belsh ne nuk mund t’i lëmë përgjysëm këto projekte të mëdha. Ne nuk mund të pranojmë dhunën si alternativë, ne duam punësim, ne duam ekonomi të fortë, ne duam shërbim shëndetësor të mirë, ne duam të çojmë në fund procesin e legalizimeve dhe unë dua t’i them çdo banori të Belshit që unë si Taulant bashkë me PS, angazhohem që çdo familje në Belsh brenda vitit tonë të parë të mandatit të ri të përfundojmë të gjithë procesin e legalizimeve në gjithë Dumrenë. Sepse e vërteta është që ajo që kemi bërë ne me legalizimet, është një histori suksesi, jo vetëm në Elbasan, por në gjithë Shqipërinë. Ne bëmë plot 230 mijë legalizime në 7 vite e gjysmë. Ne do të vazhdojmë të investojmë për procesin e urbanizimit të qytetit të Belshit. Teksa mbyllim këtë fushatë zgjedhore e bëhemi gati që më 25 prill të presim verdiktin e sovranit popull, meraku im i vetëm është ju lutem. Ky proces votimi kërkon shumë kujdes. Mos ju ndani 12-tës sepse Belshit i duhet ky mandat. Edhe demokratët i ftoj të distancohen nga lidershipi i tyre se u bën mirë dhe tyre, të votojnë 12-tën se u bën mirë për partinë e tyre.”, theksoi Balla.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19