Banorët përplasen me policinë: Na kanë izoluar! Nuk shkojmë dot as në varreza

 

Banorët thonë se arsyeja përse kanë dalë në protestë pasi i është zgjatur rruga për të shkuar në punë dhe jo vetëm! Ata thonë se i kanë izoluar dhe nuk shkojnë dot as për të përcjellë në banesën e fundit të afërmit e tyre. 

“Na kanë izoluar, na kanë bllokuar nëpër shtëpia. Ky fshat i Rinasit është i bllokuar me çdo lloj dalje. Nuk kemi asnjë rrugë tjetër për të shkuar në varreza, për të shkuar në shkolla, për të punuar tokat. Unë e kam marrë vesh pardje kur kanë vënë tabelën përpara. Nuk ka asnjë rrugë për të shkuar në varreza, vetëm nga Fushë-Kruja”, tha një banor.


Lajmi kryesor:

Rruga në Rinas me një sens, banorët bllokojnë rrugën për 30 minuta! Përplasen me policinë: Nuk shkojmë dot as për të varrosur të vdekurit, na kanë izoluar! Nesër mblidhemi sërish


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në vend, Ministri i Mbrojtjes: Do jetë verë e nxehtë! Ne kemi shpërndarë për bashkitë 10 mln dollarë këtë vit