Basha bën deklaratën e papritur: Marrim modelin turk të Erdogan për qeverinë tranzitore

1556789841_basha10.jpg

Në përgjigje të pyetjes nëse qeveria tranzitore është një zgjidhje e momentit apo do të aplikohet sa herë ka zgjedhje 6 muaj para përfundimit të mandatit qeverisës të një force politike për vite me radhë, Basha mori si shembull Turqinë.

"Vende si Turqia dhe Greqia aplikojnë 4-6 muaj para zgjedhjeve ndryshimin e disa ministrive kryesore që kanë impakt të drejtpërdrejtë në organizimin e zgjedhjeve në vend. Mendojmë t’i referohemi kësaj praktike dhe këtij modeli, për të stabilizuar më në fund drejtësinë e zgjedhjeve në Shqipëri”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

10 detyrat e qeverisë tranzitore, Basha: Do zgjasë 4-6 muaj, jo koalicion i madh opozitë-PS


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e pjesshme vendore, partia e Nard Ndokës dëpoziton në KQZ kërkesën për t'u regjistruar në zgjedhje e 6 marsit