Bashën e urojnë partitë simotra të PD në Evropë, PPE: Të vazhdojmë betejën! Kryedemokrati: Faleminderit

Bashën e urojnë partitë simotra të PD në Evropë, PPE: Të vazhdojmë betejën! Kryedemokrati: Faleminderit

Lulzim Basha

TIRANË- Partitë simotra të PD-së në Europë kanë uruar kryedemokratin Lulzim Basha për fitoren e mandatit të tre në krye të demokratëve. "Të vazhdojmë betejën", shkruhet ndër të tjera në urimin e tyre.

"Urimet tona të përzemërta për Lulzim Bashën të partisë tonë simotër Partia Demokratike, për rizgjedhjen e tij bindëse si kryetar i partisë. Le të vazhdojmë më të fortë dhe të bashkuar betejën tonë për një Shqipëri të zhvilluar, demokratike dhe Europiane", shkruhet në urimin e PPE.

Ky mesazh është përshëndetur edhe nga vetë kryedemokrati Lulzim Basha. Në një kohë që nuk ka bërë një urim publik për demokratët, siç kanë bërë dhe kandidatët e tjerë, Basha ka ripostuar mesazhin e PPE-së duke i falenderuar për urimin.

"Faleminderit PPE për mbështetjen dhe bashkimin në betejën tonë të përbashkët për demokracinë dhe Shqipërinë Evropiane", shkruan Basha.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

'Koha do t’ju shërojë dhimbjet...' horoskopi për ditën e sotme

'Koha do t’ju shërojë dhimbjet...' horoskopi për ditën e sotme