Basha flet si kryeministri i ardhshëm: Në qeverinë Rama '0' investime të huaja! Do jenë prioriteti ynë

TIRANË-Investimet e huaja, kanë qenë në fokus të akuzave të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sipas së cilit janë në pikë kritike dhe fajtor bënr kryeministrin Edi Rama. Kryedemokrati Basha akuzon shefin e qeverisë se në 6 vitet e tij në drejtimin e vendin nuk ka pasur asnjë investim të huaj nga perëndimorët, kjo sepse Rama, thekson ai, i ka zëvendësuar me "klientët e tij".

Duke u veshur me "kostumin" e një kryeministri të ardhshëm, Basha shprehet se gjitha kjo do të  ndryshojë me ardhjen e tij në pushtet.Ndërkohë, ka vëndosur sërish theksin te largimi i Ramës.

"Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit. Për të mbrojtur bandën e tij, Edi Rama përzuri investitorët e huaj dhe i zëvendësoi me klientët e tij. Të gjitha investimet perëndimore po largohen nga Shqipëria.

Asnjë investim të huaj nuk ka sjellë Hajduti Psiqik në Shqipëri në 6 vjet. Shqipëria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet vende në planet, pa asnjë investim të ri të huaj në 6 vitet e fundit.

Pa investime të huaja nuk ka zhvillim ekonomik, nuk ka vende të reja pune, nuk ka mirëqenie. Investimet e huaja janë të domosdoshme për çdo vend. Me Edi Ramën nuk ka investime, nuk ka zhvillim, nuk ka punësim, por vetëm grabitje, vjedhje, varfëri dhe papunësi. Që të zhvillojmë ekonominë dhe të marrim investime, duhet të largojmë hajdutin psiqik dhe bandën e tij", shkruan Basha.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • Dalani: 19/08/2019 01:44

  Pak rendesi ka kush vjen Kryeminister por ai PLERE qe eshte sot duhet te hiki nje ore e me pare

  Përgjigju
 • edi: 19/08/2019 01:24

  Z.Kulluri .Sa njeri i veshtirshem dhe gopsek eshte duke pranuar gjithcka qe i thone ,shkon si nje Tellal dhe flet per vehte ,ne fakt tellalli flet per nje tjeter Si eshte e mundur qe dobesia njerezore dhe karakteri shume i dobet ,i disave nga artiste or popull qe i mbron ,nuk jane ne gjendjete bejne gjithcka qe nisen ne menyre Deokrate ,thirrin kete Kriptokratin si Kameleon creature ,se do i mbroje me ato fjale te nje pisanjosi rrugac me titullin qe ai thote se eshte Euro-Dibran , duke skermitur dhembet ,si nje homosexual qe kerkon parate per punen qe beri ,te pa character si nje Buc i perzene nga stani .Pse nuk mblidhen vete njerezit dhe te kerkojne te drejtat qe u mungojne or cenojne ,Keto te Pshurrur Partishe jo kane vdekur por si ajo Bolla qe perpelitet ,jo vetem nuk bene ndryshime ne ate Komb .I vollen i Ropen dhe degraduan si Popull ,sot therrasin per ndershmeri dhe pasterti ,ku vete jane brenda Llumit qe i ka zgjebosur dhe kerkojne te shpetojne ate Popull qe e genjyen per 25 vite ,Sot keto Parti jane bere si ajo bucja qe ka provuar cfare do dhoj huri ,sot Bertetasin se jemi te Virgjer .Dhe duke pare e provuar realitetin per keto fosisja te ndyra ,qe ju mashtruan dhe serish ju mashtrojne Popull gjeni vehtvehten, Ndihma qe ato kerkojne te ju japin, eshte e njellojte ate qe ju dhane Vjedhje Mashtrim dhe Bukeshkeles LARG KETO SHUSHUNJA QE U LINDEN RRITEN DHE MESUAN STILIN E KOMUNISTEVE .MOS KERKONI NGA BASTARDET MATRAPAZE QE ISHIN PA BREKE .POR NDERSHMERIA , BESNIKERIA e VOTA JUAJ I BERI ATO MILIONERES.OT JU THONE ,HAJDE BABA ME TREGOARAT , LARG DYART NGA KETO HORRA ZILIQARE DHE PLANG-PRISHES TE JETES DHE TE ARDHMES POPULLORE . LERE DREJTESINE E SPAK ,TE BEJE GJYKIMIN PER KETO ZORRE TE TERHEQUR SI QEN RRUGASH

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 18/08/2019 22:41

  Demokracia ka edhe mendim ndryshe. Lulzim Basha pyet ne Hollande se sa kohe rri ne opozite nje kryetar. Humbesi I madh Lulzim Basha

  Përgjigju
 • Ilir: 18/08/2019 18:20

  O lulush ti ke shpenzuar miliona dollare per lobime. Shpenzo pak edhe per sondazhe o idiot dhe shiko sa mbeshtetje ke. The qafen se i more ne qafe demokratet e shkrete. Na shkaterrove...!

  Përgjigju
 • YYY: 18/08/2019 16:35

  Edi Rama mund ti ket te gjitha te zezat, por dy bemat e gjeneraleve ne shtabin tuaj te revolucionit nuk i ka. E para, nuk ka vrare per shkak apo ne mbrojtje te korrupsionit. Dhe e dyta, nuk ka nenshkruar marreveshje me shtete apo organizata te huaja qe perbejne tradheti kombetare.

  Përgjigju
 • O tej: 18/08/2019 16:23

  A je psikopat a me duket se je rrote ka****

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 18/08/2019 22:42

   E dyte e dyta.....

 • Hinglateri: 18/08/2019 16:20

  Kryeminister kur ky temi sa nje miser

  Përgjigju
 • XYY: 18/08/2019 16:05

  Prit ti bien bolet dashit njhere pastaj do behesh kryeminister.

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 18/08/2019 22:43

   Do behet kryeminister ne arrati se ne Shqiperi nuk ka mundesi dot×

Lajmi i fundit

John

I kishte fshehur në trup dhe valixhe, shqiptarit i sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas