Basha ikën dhe i lë pa busull, protestuesit shijojnë 'Ditë vere'

Basha ikën dhe i lë pa busull, protestuesit shijojnë 'Ditë vere'

Ditën e sotme opozita nisi një protestë pa bërë publik asnjë skenar se si do të mbahej ajo. Nisi me tre marshime surprizë njëri pas tjetrit rreth e qar kryeministrisë, dhe më tej liderët polikë nën udhëheqjen e Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit dhe aleatëve të djathtë, e zhvendosën marshimin duke lënë kryeministrinë, dhe duke vijuar rrugëtimin në bulevard, tek ministria e Brendshme, pedonalja, e për të qëndruar para godinës së Parlamentit.

Por teksa protestuesit ishin përgatitur për një protestë të gjatë që nuk do të mbaronte deri në largimin e kryeministrit Rama, ata kanë mbetur pa busull dhe pa ditur si të veprojnë. Ata u shprehën për mikrofonin e Report Tv në nisje të protestës se nuk do të linin sheshin e bulevardit "Dëshmorët e Kombit", derisa të rrëzohej qeveria Rama. Por me largimin e liderit të opozitës nga protesta para kryeministrisë, dhe zhvendosjen e saj para Parlamentit, protestuesit kanë zgjedhur të pushojnë në lulishten pranë Kryeministrisë, tek Piramida, duke shijuar edhe temperaturat e larta që shoqëruan këtë të shtunë të 16 marsit.

1552737254_thumbnailDSC4314.jpg


Lajmi kryesor:

Opozita 4 orë marshime rreth kryeministrisë dhe sulmon Parlamentin (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen