Basha merr në telefon mbështetësen e tij për ditëlindje dhe i çon kamerën ta filmojë: Ti je kryetari për ne njerëzit e thjeshtë

Kjo fushatë zgjedhore e PD-së është shoqëruar me mjaft momente gazmore, duke nisur që nga gafat e kryetarit Lulzim Basha, tek disa premtimet që sot janë realitet por edhe videon që poston duke gatuar apo si kjo e sotmja ku ka uruar për ditëlindje 'gjoja surprizë' një grua me emrin Drita.

Basha i ka dërguar një tufë me lule dhe e ka marrë në telefon shtetasen Drita Lamaj, por ajo që bie në është kjo 'surprizë e papritur' është regjistruar nga kameramanët e PD-së.

Ndërkohë që Drita u hoq si një njeri i thjeshtë që Basha ka zgjedhur ta urojë 'rastësisht' për të treguar që është pranë qytetarëve, në fakt është një mbështetëse e flaktë e tij, ku kjo vihet re në profilin e saj në facebook, e cila ka foto me kryedemokratin Basha dhe sloganin e PD, "Shqipëria fiton".

Video është postuar nga vetë Drita, e cila shkruan se Basha është një kryetar që punon për njerëzit e thjeshtë si ajo dhe se për këtë duhet ta mbështesim më 25 prill.

"Sot me rrodhën lot gëzimi! Në ditën e lindjes time mora mes shumë urimesh nga familjare e miq zemre, urimin më të veçantë, nga lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha !

Nuk ka fjalë,por një falenderim zemre për një kryetar që është i njerëzve të thjeshtë si unë dhe krah tyre! Janë të bekuar ata që të njohin e punojnë me ty, sepse ti buron veç mirësi i dashur kryetar! Me besimin në Zot,më 25 prill do të fitoje nga kjo mirësi e gjithë Shqipëria! Falemnderit nga zemra kryetar! " shkruan Drita 

 

 

Postimi i Drites ne Facebook

Profili i Drites, mbeshtetese e Bashes

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento

Komente

 • Mirditor: 27/02/2021 09:48

  Lajme koti

  Përgjigju
 • VISI: 27/02/2021 09:44

  KJO KURVA PLAKE NA MBUSHI MENDJEN BUNDER RRACE MUTI

  Përgjigju
 • Vlora: 27/02/2021 06:55

  Ca jane keto fushata kopshti

  Përgjigju
 • Like: 27/02/2021 02:45

  Nga po na shetit kjo shoqa si per qejf pa maske, nuk e paska kuptuar kjo injorante qe jemi ne periudhe pandemie, apo pastaj shajme Kryeministrin kur rritet numri i te infektuarve. Apo ben dhe kjo si like injoranti dhe mona surrat kali

  Përgjigju
 • Iris: 27/02/2021 01:41

  E fitove OSCAR/per filmin me metrazh te shkurter! Reagimi i zonjes eshte i jashtezakonshem,dicka midis te fituarit te llotarise kombetare dhe nje telefonate urimi nga Enver Hoxha,junior.

  Përgjigju
 • Endri: 26/02/2021 21:14

  Vazhdo bej nga keto Lulush

  Përgjigju
 • Miri: 26/02/2021 21:10

  Ky eshte skandal! Askush vec Rames nuk mund te publikoje foto dhe video propogandistike. Prokuroria te nise menjehere hetimin per rastin.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Kthesa drejt fitores', me gjak dhe kërkim arkivolesh