Basha në Fushë-Krujë për planin me 5 pika: Duhet mbështetje e menjëhershme për kompanitë

Nga Fushë-Kruja kryetari PD Lulzim Basha ku u takua me biznesin e mobilierisë për të ndarë planin me 5 pika për shpëtimin e ekonomisë, tha se duhet një mbështetje e menjëhershme, pasi shumica e kompanive janë detyruar të largojnë punonjësit nga puna.

Njeri nga administratorët e mobilierisë i tha Bashës së nuk ka larguar asnjë punëtorë me gjithë vështirësitë që po përballet 

 “Më vjen shumë mirë që ke bërë një sakrificë personale për të mbajtur punëtorët në punë. Kjo që ka ndodh me ty është përjashtim. Pak njerëz ia kanë dalë t’i mbajnë punonjësit në punë, në këtë kohë pandemie. Gjendja ekonomike po vjen drejt përkeqësimit. Duhet një mbështetje e menjëhershme për ata që kanë humbur vendet e punës, pasi shumica e kompanive janë detyruar të largojë punonjës”, tha Basha.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 06/10/2020 16:50

  Lulaq pika 6 ky temi a ke harrue bre?

  Përgjigju
 • pikaa: 06/10/2020 11:56

  Do marr dhe une nje flete A4 me 10 pika dhe do dal si ti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Regjimenti Azov të cilësohet si rrjet terrorist, Gjykata e Lartë ruse shtyn seancën