Basha 'sfidon' Kodin Penal, bllokon rrugën te 'Astiri', i bashkohen dhe banorët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bllokuar i pari njërin kah të rrugës në "Astir". Një veprim i tillë u ka dhënë zemër protestuesve të cilët e kanë ndjekur më pas, duke "sfiduar" ndryshimet e Kodit Penal, që parashikon deri në 3 vite burg për këdo që bllokon rrugën.


Lajmi kryesor:

'Astiri'/ Opozita 'sfidon' ligjin! Arrestohet Klevis Balliu dhe 9 protestues, Basha: Nëse marrim 'JO' nga BE, ky është shkaku! (VIDEO)


Ora 18:14
Nis protesta e banorëve të Astirit. U bashkohet kryedemokrati Basha
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8
B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Lëvizja e Berishës mund të jetë për interesa personale, por i shërben partisë! Disa takime po ia organizojnë deputetë të PD! S’ka pakt të fshehtë me Bashën