Basha shkon për Bajram te Baba Mondi: Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët

1620912268_basha1.JPG
Kreu i PD Lulzim Basha ka takuar për Fitër Bajram kreun e Komunitetit Bektashi Haxhi Dede Baba Edmond Brahimaj. Pas takimit Basha ka publikuar fotografi në rrjete sociale të cilat i ka shoqëruar me disa vargje.

Në mesditë kur shndrit dielli
e natën kur errësira bie
Zoti yt nuk të ka braktisur
as zemëruar me ty nuk është.
E patjetër çfarë po vjen
më e mirë është se çfarë po shkon
e Zoti bujar do të jetë me ty
e ti i kënaqur”.
Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!
Gëzuar Fitër Bajramin!”,
 nënvizon Basha.


Lajmi kryesor:

Festa e Fitër Bajramit, urojnë krerët e shtetit dhe politikës! Kardinali Ernest Troshani: Lutemi që popujt të jetojnë në paqe, aq më tepër në Lindjen e Mesme


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Biznesmeni në Sarandë u plagos para lokalit të tij, zbardhet ngjarja, Policia: Shkak një konflikt i çastit, në kërkim tre autorët