Bashkia Tiranë: Zbulohet mashtrimi i Ilir Metës, postoi foton që ngjan si Kabuli dhe e shet si Tiranën

Bashkia Tiranë: Zbulohet mashtrimi i Ilir Metës, postoi foton që ngjan si Kabuli dhe e shet si Tiranën

Fotoja ku Ilir Meta pretendon se është Tirana

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas postimit të një fotoje nga Ilir Meta, ku krahasonte Tiranën e viteve ’80 me Tiranën në vitin 2021, me synim për të treguar se shumë është betonizuar dhe ndotur kryeqyteti. Bashkia thotë se në foton që Meta pretendon se është Tirana e vitit 2021, në fakt nuk është Tirana, por ngjason me shumë me Kabulin.  

“Me synimin për të sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj, Ilir Meta postoi sot një foto me pamje nga lart të një qyteti, për të cilën pretendoi se ishte shkrepur në Tiranën e vitit 2021. Por, nga një kërkim i thjeshtë në Google tregon se fotoja daton të jetë postuar për herë të parë në vitin 2017 nga gazeta “Rilindja Demokratike” e Sali Berishës”, thotë Bashkia.

Edhe kryebashkiaku i Tiranës Veliaj reagoi në lidhje me postimin e Ilir Metës, ku tha se në foto nuk ishte asnjë ndërtesë e vitit 2021.

D.GJ/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Riku: 11/08/2022 17:22

  Hahahha Tirana eshte me keq se Kabuli... lali eri mbjell nje fidan e shton nje kat

  Përgjigju
  • Cubi: 12/08/2022 15:01

   Nuk keni faj se sera juaj sesht mesuar me pa dhe ber gjera te mira se keto i ka ber laki Eri dhe rilindja. Ama po qe se I ben sali qeni dhe shqupi ato jan te mira. Edhe katet qe thua ti po elbete qe do ngrihen se Tirana sdo vazhdoj me ndertimet e viteve 900 se nuk eshte me 150 mij banor po kalon 1 miljon e ca. Se edhe nga kthesa e kamzes deri ne durres ska patur asnje ndertim tani ske as 500 m bosh sa per nje shtepi. Qenke akoma ne vitet 90.

 • Bledi: 11/08/2022 17:07

  Eshte 2000% e vertete, Tirana duket edhe me keq , shkoni ne fush Dajt dhe shikoni si mbulohet Tirana nga smogu. eshte turp per nje njeri si Veliaj qe genjet dhe vetem genjen. ska faj ai u be milioner duke shitur fiq,apo nuk eshte rritur edhe cmimi.

  Përgjigju
 • Sufllaqa: 11/08/2022 15:24

  Lereni budalliqet po rrisni rrogat o orgji-bersa

  Përgjigju
 • Miri: 11/08/2022 14:59

  Tirana me rroga 300 eur dhe shtepi 3000 eur metri.Si ja dhuroi shteti ne dore mafies qytetin e tiranes per te pastruar parate e droges?

  Përgjigju
 • Likja: 11/08/2022 14:57

  Kjo foto eshte lule, Tirana ka 2-3 here kulla e ndotje me shume!!!

  Përgjigju
 • DERDIMEN REXHEP BULE LEKA ] KEPI ]: 11/08/2022 14:43

  Shikoni sa i pa skrupullt është Hajduti Spiun Metaj dhe në foto bën vjedhje e mashtrim e mendon që populli Shqiptar është idjot e ky bastard mendon se është zheni. Po ky jashqitje e kombit Shqiätar me emrin Ilir është tërbuar se po ndjen tërmetin e burgut. E ky vemje e ndjen tërmetin si mijnt e kanalve që Zoti ju ka dhën intuit që mijt e ndjen tërmetin para kohe. Prit o Ilir o këllir se ke shum për të treguar o i uruar. Gjaku dhe djersa e Shqiptarve të kan zën syt.

  Përgjigju
 • Cjfk: 11/08/2022 14:29

  Dobet me sulmin likja, me dobet me mbrojtjen ju.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet