Bashkimi i Nasip Naços me PS-në, reagon LSI: Nuk kemi kohë të merremi me shoqëruesin e 5-të të Klosit, jemi forcë e parë në Berat

Largimi i figurës qendrore në Berat të LSI, Nasip Naço, ka sjellë dhe reagimin e drejtuesit të kësaj partie në qarkun e Beratit, Ardit Çela. Edhe pse humbja nuk është e vogël për kalkulimet elektorale në zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit, Çela e cilëson Naçon si shoqëruesin e 5-të të Blendi Klosi në Berat duke u munduar t'i zbeh rëndësinë, ndërsa e cilëson LSI-në si forcë e parë në Berat. Qarku i Beratit, nxjerr 7 deputetë dhe sipas Çelës, renditja e Nasip Naços i 5-ti në listë, mund të jetë një 'kartë e djegur.'

"Jemi përditë në mesin e njerëzve të mrekullueshëm e të ndershëm të Qarkut të Beratit. LSI forcë e parë në Qarkun e Beratit. Nuk kemi kohë të merremi as me Blendi Klosin, e jo më me shoqëruesin e pestë të tij", tha Çela


Lajmi kryesor:

Rrjedhje në LSI pak muaj para zgjedhjeve/ Figura qendrore në Qarkun Berat, ish ministri i Drejtësisë Nasip Naço i bashkohet PS-së


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?×

Lajmi i fundit

John

Sfidat e pleqërimit, mosha mediane e Shqipërisë rritet me 4 muaj në një vit, arrin në 37.6 vjeç