Batuta e Ramës në Procesin e Berlinit: Kur nënshkruam marrëveshjet ishim 4 shqiptarë e dy gjermanë kurse sot kemi diçka ndryshe

 

Kryeministri Edi Rama ka theksuar marrëdhëniet shumë të mira të vendit tonë me Gjermaninë. Rama u shpreh përmes një batute se pavarësisht se marrëveshja u nis me 4 shqiptarë e dy gjermanë, sot po u nënshkruan nga dy gjermanë e një shqiptar dhe kjo sipas Ramës është tregues i marrëdhënieve të shëndosha me BE dhe Gjermaninë.

‘Kur e nënshkruam marrëveshjet ishim 4 shqiptarë 2 gjermanë e disa atë tjerë. Tani jemi dy gjermanë e një shqiptar, kshuqë shiptarët duhet ta kuptojnë vërtet se kurrë më parë nuk kemi qenë më mirë se sot. Natyrisht do të jemi më mirë në të ardhmen.’- tha Rama


Lajmi kryesor:

Samiti i Procesit të Berlinit, kancelari gjerman Scholz: Vendet e Ballkanit po tregojnë seriozitet! Von der Leyen: 1 mld euro Ballkanit për krizën energjetike (VIDEO)


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin