BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Rama: Ia dolëm! Ne nuk ndalemi më në ngjitjen tonë drejt majës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Bashkimi Evropian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga Shqipëria.

“Lajmi që prisnim”, shkruan kryeministri përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, duke shtuar se ia dolën edhe kësaj sfide.

“Sepse ne, Shqipëria, nuk ndalemi më në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë”, shtoi Rama.


Lajmi kryesor:

Vend i sigurt nga COVID, BE heq kufizimet për udhëtim për shqiptarët! Rama: Ia dolëm edhe në këtë sfidë se ne s'ndalemi në ngjitjen drejt majës


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër