Berisha thërret protestë, Rama në Vlorë në të njëjtën orë për hapjen e By-Pass-it në qytetin bregdetar

Berisha thërret protestë, Rama në Vlorë në të njëjtën orë për hapjen e By-Pass-it në qytetin bregdetar

Kryeministri Edi Rama

Sali Berisha ka thirrur një protestë ditën e sotme në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ përballë kryeministrisë.

Por ndërkohë që Berisha dhe mbështetësit e tij do të protestojnë në kryeqytet, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë, në Vlorë ku do të marrë pjesë në inaugurimin e hapjes së bypass të qytetit bregdetar.

Inagurimi i By-Pass-it të Vlorës, ishte parashikuar që të hapej në datën 9 korrik, por u afrua për me dy ditë dhe Rama e njoftoi vetë ceremoninë e hapjes, kur ndodhej në inagurimin e rrugës Kardhiq -Delvinë .

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • nreca 89: 07/07/2022 16:22

    sa i ki mor ito zyze me vllai?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje