Berisha u kërkoi dorëheqjen, nënkryetarët e PD dhe Bardhi: Fushatë e padenjë sulmesh! Po na intimidon, po ne s’do e shkelim statutin

Berisha u kërkoi dorëheqjen, nënkryetarët e PD dhe Bardhi: Fushatë e padenjë sulmesh! Po na intimidon, po ne s’do e shkelim statutin

4 nënkryetarët e PD-së, Jorida Tabaku, Grida Duma, Enkelejd Alibeaj dhe Alfred Rushaj si edhe sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi i kanë kthyer përgjigje Sali Berishës, i cili u kërkoi dorëheqjen e që të mos bëhen “peng i Bashës. Në reagimin e tyre zyrtar, ata shprehen se e gjitha kjo është një fushatë sulmesh e padenjë, si edhe e konsiderojnë si intimidim.

“Prej disa ditëve, për shkak të qëndrimit tonë në mbrojtje të demokratëve dhe interesit të Partisë Demokratike, z. Sali Berisha ka nisur një fushatë të padenjë sulmesh ndaj Nënkryetarëve dhe Sekretarit të Përgjithshëm të PD. Me keqardhje, përsëritet kërkesa që ne duhet të braktisim Partinë Demokratike dhe demokratët, dhe të bëhemi bashkë me Sali Berishën kundër partisë. Secili prej nesh është i vendosur të refuzojë shkeljen e Statutit për interesa personale të Sali Berishës dhe izolimin e Partisë Demokratike. Kërkesa e z. Berisha nuk ka asnjë lidhje me PD, asnjë lidhje me standartet demokratike, asnjë lidhje me hallet dhe problemet e demokratëve. Demokratët kanë 8 vite që përballen me dhunën dhe terrorin e Edi Ramës, me krimin dhe bandat e tij dhe nuk jemi sprapsur as kthyer nga rruga për t’i shërbyer Shqipërisë dhe shqiptarëve. Ne e kemi për detyrë të jeni krah tyre. Asnjë intimidim nuk do të ndikojë në qëndrimin tonë në krah të demokratëve, për një parti që u shërben atyre dhe jo që kthehet në mburojë të interesave personale të Sali Berishës, aleatëve të tij dhe cilitdo tjetër”, thhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Berisha nga Burreli: Përgjigju a i ndave apo jo paratë me Ballën? Basha: Për dosjen 'Toyota Yaris' më akuzoi dhe Rama një javë më parë, sa poshtë bie çdo ditë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë