Berlusconi nga spitali në Parlamentin Europian

Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi, iu nënshtrua një operacioni në mes të fushatës  për zgjedhjet evropiane dhe teksa të gjithë ishin të shqetësuar për shëndetin e tij, ai pati një rikthim triumfues pasi u zgjodh eurodeputet.

Zgjedhja e tij si eurodeputet, është hapi i parë i ish-kryeministrit Italian për t'iu rikthyer fuqishëm politikës, edhe pas problemeve të shumta shëndetësore. Gjykata italiane vitin e shkuar ia hoqi masën që e ndalonte të merrte poste publike, pasi u detyrua të hiqte dorë nga vendi i tij në parlament pas një dënimi për mashtrim me taksat në 2015.

Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi dhe Elona Demi

Ndërkohë një shqiptare ka dalë fituese në zgjedhjet e Italisë. Bëhet fjalë për Elona Demin e cila ka dalë fituese në zgjedhjet vendore. Kandidate në listën e qendrës së majtë italiane 38 vjeçarja shqiptare ka fituar postin e këshilltares në komunën Sorbola Mezzani në provincën e Parmës. E lindur në qytetin e Sarandës, ajo është diplomuar në Universitetin e Bolonjës për Juridik e në Universitetin e Parmës për gjuhë të huaja e punon  si profesioniste e lirë në fushën e gjuhësisë e përkthimit.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

  • Rrota: 28/05/2019 14:06

    Nje nga burrat me te zgjuar....

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!