'Bërryli' çështje kombëtare, Ronaldo i kërkon falje edhe ministrit saudit të sporteve

'Bërryli' çështje kombëtare, Ronaldo i kërkon falje edhe ministrit saudit të sporteve

Bërryli i CR7

ARABIA SAUDITE - Cristiano Ronaldo ka qetësuar 'stuhinë' e krijuar ditët e fundit në lidhje me bërrylin kundër rivalit të Al Hilal dhe kartonit të kuq në Superkupën e Arabisë Saudite.

Pas humbjes ndaj rivalëve kryesorë, portugezi goditi me bërryl rivalin dhe komentet mbi këtë gjest ishin të shumta, aq sa ai u pezullua me dy ndeshje dhe një gjobë prej 5 mijë eurosh.

CR7 u përpoq ta qetësonte stuhinë me një tjetër gjest, këtë herë një kërkim falje karshi vendit ku jeton dhe luan që nga viti i kaluar. Ronaldo, sipas asaj që raportoi “Arriyadiyah”, i ka telefonuar ministrit saudit të sportit, Abdulaziz bin Turki Al-Faisal, për t’i kërkuar falje edhe atij.

Nuk është hera e parë që portugezi e humb toruan gjatë lojës, as hera e parë që e telefonon ministrin e sporteve që nga zbarkimi në Ligën Pro Saudite. I vetëdijshëm se kishte bërë gabim, CR7 kërkoi falje dhe kështu e mbylli çështjen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Rama: Ideja e planit nga Tirana për të zhveshur himariotët nga pronat, poshtërsi propagandistike

Rama: Ideja e planit nga Tirana për të zhveshur himariotët nga pronat, poshtërsi propagandistike