Betohet kryebashkiaku më jetëgjatë, Gëzim Topçiu drejton Maliqin për herë të gjashtë

MALIQ-Sot është betuar kryebashkiaku më jetëgjatë Gëzim Topçiu, i cili do të drejtojë institucionin për një mandat të gjashtë.

Ceremonia e konstituimit të këshillit dhe betimit të tij ka kaluar në qetësi, pasi bashkia nuk ndërron drejtim prej vitesh.

Këshilli i ri Bashkiak ka 31 anëtarë gjithsej, 26 prej tyre që përbëjnë shumicë vendimmarrëse i ka përfaqësues Partisë Socialiste.

Të pranishëm ishin Prefekti, por edhe deputeti i zonës Eduard Shalsi. Sot u betuan edhe kryetarët e Pukës dhe Fierit, ndërsa të premten i Devollit.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan, shtylla e tensionit të lartë rrëzohet në një bar kafe