Biden: NATO është e fortë dhe e bashkuar

Biden: NATO është e fortë dhe e bashkuar

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, duke hapur samitin e NATO-s në Madrid tha se NATO është e gatshme të përballet me çdo lloj kërcënimi.

"Ne dërgojmë një mesazh të qartë, NATO është e fortë dhe e bashkuar. NATO është e gatshme të përballet me çdo lloj kërcënimi, në çdo fushë. Dhe tani është më e nevojshme se kurrë", tha Biden.


Lajmi kryesor:

Samiti i NATO-s/ Zelensky: Na duhen më shumë armë, lufta e Rusisë s’përfundon me ne! Biden: Shtojmë praninë e trupave në Itali dhe Gjermani


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Kallëzimi ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria refuzon padinë e Ilir Metës: Nuk nisin hetimet, s'ka vepër penale

Kallëzimi ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria refuzon padinë e Ilir Metës: Nuk nisin hetimet, s'ka vepër penale