Bisedimet janë të avancuara, Cristiano Ronaldo merr ofertën e majme nga gjigantët e Arabisë Saudite

Bisedimet janë të avancuara, Cristiano Ronaldo merr ofertën e majme nga gjigantët e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldos i është dorëzuar një ofertë për të luajtur në të 40-at me gjigantët e Arabisë Saudite, Al Nassr, gati për t'i dhënë atij një marrëveshje trevjeçare pas Kupës së Botës, sipas burimeve të CBS Sports.

Ronaldo është një agjent i lirë pas përfundimit të kontratës së tij me Manchester United në fillim të kësaj jave dhe ai ka qenë prej kohësh me interes për Al Nassr, si dhe për klube të tjera në Lindjen e Mesme. CBS Sports zbuloi në gusht se ky interes do të shtrihej përtej Kupës së Botës, me 37-vjeçarin që ishte i prirur të luante në nivelin më të lartë të Evropës në turneun e tij të pestë. Në ndeshjen hapëse të Portugalisë kundër Ganës, Ronaldo vendosi një tjetër rekord në skenën ndërkombëtare, duke shënuar në Kupën e tij të pestë të Botës.

Al Nassr shpreson se pas turneut Ronaldo do të jetë i etur për të hapur terren të ri dhe pas bisedimeve të gjera me përfaqësuesit e tij, burime pranë klubit thonë se interesi i tyre është "më i fortë se kurrë". Kushtet që i ofrohen Ronaldos mendohet se kapin vlerën e 75 milionë dollarëve në vit.

Për shkak të kontaktit të nisur gjatë verës, besohet se bisedimet janë relativisht të avancuara, por në pritje të vendimit përfundimtar të Ronaldos. Nëse ai vendos të pranojë ofertën, burimet thonë për CBS Sports se një marrëveshje nuk do të marrë shumë kohë për t'u finalizuar.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm