Bologna hap fals, Genoa e mposht 2-0! 'Hirushja' e mbyll Serinë A në vendin e 4-t, 'buzëqesh' Juvja

Bologna hap fals, Genoa e mposht 2-0! 'Hirushja' e mbyll Serinë A në vendin e 4-t, 'buzëqesh' Juvja

Genoa 2-0 Bologna

Serie A këtë të premte nisi raundin e 38-të dhe të fundit të sezonit. Në 'Luigi Ferraris' Genoa fitoi 2-0 kundër Bolognas. Miqtë e Thiago Mottas befasuan me humbje, teksa humbasin edhe vendin e tretë që për momentin mbahet nga Juventusi.

Ishte Malinovski në minutën e 13-të që kaloi në avantazh vendasit me golin e tij, pas asistit të Martin. Pjesa e parë u mbyll me këto shifra, teksa Vitinha në të 59 minutë "vulosi" sfidën.

Thiago Motta humbi ndeshjen e fundit me 'Hirushen' Bologna, teksa do largohet pas këtij dueli, me gjasë te Juventus. Me 68 pikë, Bologna mban vendin e katërt, aq sa ka edhe Juvja me një ndeshje më pak.

Renditja

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte