POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Bora mbulon vendin, Rama: Strukturat shtetërore, të angazhuara maksimalisht (FOTO)

Foto e publikuar nga kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë enjte fotografi ku shihet prania e strukturave shtetërore nëpër akset dhe fshatrat e qytetet më të prekura nga dëbora.

Kreu i ekzekutivit cilëson se strukturat janë angazhuar maksimalisht për të garantuar të gjitha shërbimet dhe sigurinë e jetës së njerëzve, si edhe për të lehtësuar situatën e vështirë të krijuar nga moti i keq. 

"MIRËMËNGJES! Dhe me këto pamje të angazhimit maksimal të të gjithë strukturave shtetërore për të qenë pranë njerëzve dhe lehtësuar situatën e vështirë të krijuar nga rreshjet e dendura të dëborës duke garantuar të gjitha shërbimet dhe sigurinë e jetës, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama.

 

Ora 10:10
Rama publikon fotot ku shihen strukturat shtetërore në vendet e mbuluara nga dëbora

Borëpastrueset në rrugë

1 / 16

Ambulancat në gadishmëri

2 / 16

Borëpastrueset në rrugë

3 / 16

Borëpastrueset në rrugë

4 / 16

Punonjësit e elektrikut në krye të detyrës

5 / 16

Punonjësit e elektrikut në krye të detyrës

6 / 16

Situata nga dëbora, foto e publikuara nga Rama

7 / 16

Punonjësit e ARRSH në krye të detyrës

8 / 16

Ugjenca në ndihmë të gruas shtatzënë që lindi fëmijën në shtëpi

9 / 16

Borëpastrueset në rrugë

10 / 16

Helikopteri i shëndetësisë në mision

11 / 16

Ambulanca në mision

12 / 16

Situata nga dëbora, foto e publikuara nga Rama

13 / 16

Borëpastrueset në rrugë

14 / 16

Borëpastrueset në rrugë

15 / 16

Punonjësit e elektrikut në krye të detyrës

16 / 16
a.s.
Komento