Bozdo: Kuvendi e kthen PD-në de facto në opozitë! Reagimi i DASH për Berishën, aspak koherent

TIRANË- Komisioni i Rithemelimit të PD pritet të mbledhë nesër Kuvendin Kombëtar, ku do të zgjidhen strukturat. Për Enno Bozdon, ky organizim rikthen Partinë Demokratike de facto në rrugën e opozitarizmit. Duke folur për ‘Kontrast’ në Report TV ai shtoi se vetë pjesëmarrja e prej 40 mijë demokratëve në zgjedhjet për krerët e degëve të PD tregoi se shumica e bazës është me ‘Rithemelimin’.

“Mos prisni diçka të rëndësishme. Ndryshimet e elitave politike nuk ndodhin për tre muaj, por shtrati është aty. Ky Kuvend e rikthen PD-në në opozitë jo zyrtarisht, por për kauzat që propozon dhe bien dakord” – tha Bozdo.

Ai u shpreh se mes 40 mijë demokratëve që morën pjesë në zgjedhjet e degëve kishte edhe emra themeluesish që kishin vite pa u angazhuar në PD. Bozdo tha se nga sot kjo opozitë duhet të gjykohet nga aksionet e saj politike dhe çfarë prodhon.

Lidhur me reagimin e DASH për Sali Berishën, që Report TV siguroi sot, Bozdo tha se ai është një qëndrim aspak koherent.

“Sot në Shqipëri nuk flitet më për korrupsio nga ana e zotit Berisha, por për korrupsionin e kësaj qeverie. Atë motivacion Lulzim Basha dhe të tijët nuk e besuan në çastin kur u dha… Të thuash që veprimet korruptive të Berishës shqetësojnë Shqipërinë dhe rajonin duket që është shkruar nga dikush që e sheh vendin tonë si një pikë uji në oqean. Rekordet e llahtarshme të korrupsionit i kanë socialistet, mjafton të lexohet raporti i fundit. Shqiptarët janë bërë për të folur me vete dhe kanë një problem të madh që duhet të fokusohen për të sjellë rrotacionin dhe një të nesërme ndryshe” - tha Bozdo për ‘Kontrast’.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gjergji: 30/04/2022 12:11

  Enno:zoti te ruajt mende ty e shokeve te tu

  Përgjigju
 • Agushi: 30/04/2022 07:19

  Po gjithe jeten budalla ngele o Enno,me dy n? Po si ka mundesi qe palluqja jep leksione democracie?Ky eshte i pa afte deri ne maximum,vodhi kur ishte zv minister dhe kaq eshte puna e jeta e ketij lloshi.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE