Britani, përdhunoi për dy muaj
rumunen, 11 vite burg shqiptarit

Britani, përdhunoi për dy muaj<br />rumunen, 11 vite burg shqiptarit
Britani - Një shqiptar është dënuar me 11vite burg pasi ka përdhunuar vazhdimisht një vajzë 17 vjeçe.

Vajza nga Rumania kishte ardhur në Angli për të mbledhur para për të operuar nënën e saj të sëmurë.

Kujtim Rexha, 43 vjeç, e ka detyruar vajzën çdo ditë për më shumë se dy muaj në një karvan në Little Bentley.

Rexha u arrestua më 18 maj dhe gjyqi i tij zgjati 10 javë. Shqiptari e mohoi akuzën por parësisht kësaj gjyqtarët unanimisht vendosën për shpalljen e tij fajtor.

43-vjeçari, i cili ka katër fëmijë me bashkëshorten e parë në Shqipëri dhe me të dytën që jetonte në Braintree, tha se ata ishin dashuruar dhe se mendonte se vajza ishte 25 ose 26 vjeçe dhe jo 17.

Ai madje pretendon se vajza ka ngritur akuzë për shkak se i ka vjedhur 1 700 paund. 

Redaksia Online
(f.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'