Burgjet kundërshtojnë lirimin e Zani Caushit, Agim Ismaili për Report Tv: Nuk është i rehabilituar

Drejtoria e burgjeve kundërshton lirimin e Myrteza Caushit. Në një intervistë për ReportTv kreu i burgjeve Agim Ismaili shprehet se i njohuri si Zani Caushi nuk është rehabilituar dhe nuk ka garanci pasi të fitoj lirinë nuk do të përfshihet në krime.

Sipas Ismailit situata në burgje aktualisht është e qetë, nuk ka më asnjë rast Covid 19 ndërsa për afro një vit që është aplikuar izolimi i atyre që kanë shkelur rregullat numri ka shkuar në 103 të burgosur.

Më tej Ismaili sqaron se ka referuar në prokurori edhe gjyqtar të cilët me akrobacitë e tyre ligjore i kanë dhënë lirinë personave që se kanë merituar duke shkelur ligjin.

Ndalur tek qelitë '41-bis' për bosët e krimit, Ismaili shprehet edhe pse ambientet janë gati ende nuk ka asnjë kërkesë nga SPAK për të dërguar dikë në qelinë e izolimit.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Gjuloshi: 15/07/2020 15:35

  Te lirohet pse jo dhe ky!jane shum me kriminela prej atyre qe jane liruar deri tani.

  Përgjigju
 • Populli: 15/07/2020 14:27

  Po mire zani nuk qenka tehabilituar,,po lul berisha .dhe dokle qe kane bere vrasje ,,ata u rehabilituan,,,turp kush denohet me burgim te perjetshem nuk duhet te dale nga burgu ...

  Përgjigju
  • protestuesi: 15/07/2020 18:16

   o popull lul berisha ishte denuar me 25 vjet ne fund ....por e ke parasysh ti pse i nxjerin keta?do i zgjidhin gjerat sic dine ata ne privatesi tani e duhet te dalin keshtu shpetojne dhe gjykatesit dhe policat

 • Money: 15/07/2020 14:24

  Si paska mar leket akoma ky...

  Përgjigju
 • Avokat: 15/07/2020 12:44

  Jan kry muhabetet o plako ,Pasi ta lirojne do thoni ne nuk deshem po e liroj gjykata, ikni o shqiptar se ktu ka marr fund cdo gje vec bejn show me ju

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!