Cana: Arrestimi i Haradinajt politik
​Haga e ka shpallur të pafajshëm

Cana: Arrestimi i Haradinajt politik<br />​Haga e ka shpallur të pafajshëm
Ndërsa të enjten pritet që Ramush Haradinaj të dalë para trupit gjykues në Francë ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare Lorik Cana ka shprehur mbështetjen ndaj tij.
 
Cana shprehet se urdhër arresti ndaj Haradinjat është politik pasi ai është shpallur 2 herë i pafajshëm nga Gjykata e Hagës.
 
Futbollisti shpreson që Gjykata Franceze të lirojë sa më shpejt Haradinajn që të mund të ritakohet me familjarët dhe të afërmit.
 
“Shpreh mbështetjen time për zotin Ramush Haradinaj i cili edhe një herë është persekutuar me një urdhër arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia dhe që është i motivuar me arsye politike. Por faktet kanë treguar se zoti Haradinaj është i pafajshëm madje është shpallur i tillë dy herë nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës.
 
Shpresojmë që Gjykata Franceze t’i mundësojë lirinë sa më shpejt zotit Haradinaj dhe që të ritakohet me familjarët dhe të afërmit e tij.
 
Miqësisht
Lorik Cana”,
ka shkruar Cana në profilin e tij në Facebook.
 
Ajo që bie në sy është se ku status i Lorikut është shkruar në gjuhën frënge.

lorik cana

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën