Ç’është ky emër? Ledri dhe Sara e pagëzuan kështu vajzën e tyre, por çfarë kuptimi ka?

Ç’është ky emër? Ledri dhe Sara e pagëzuan kështu vajzën e tyre, por çfarë kuptimi ka?

Sara Hoxha dhe Ledri Vula

TIRANË- Këngëtari Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha janë bërë prindër për herë të parë. Ato kanë sjellë në jetë një vajzë, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Poem Blu. Të gjithë u ka bërë përshtypje ky emër...por ne zbuluam kuptimin  e saj dhe është shumë domethënëse.

Poem është një emër unik për vajza që nuk përdoret gjerësisht. Gjerësisht për vajzat, Poem ka kuptimin “gur i çmuar”. Është një emër arti dhe, si i tillë, paraprin jetën e asaj që e mban.

Blu, ndryshe njihet edhe si "gift from god", dhuratë nga Zoti.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Njoni: 18/12/2020 09:14

  Ta gëzoi emrin vogëlushja dhe kur të rritet do kuptoi sesa me fat është sepse këta dy prindër mund të vendosnin ta quanin vajzën edhe Kavanoz Qelqi (si rezultat i megalomanisë tyre).

  Përgjigju
  • @njoni: 26/12/2020 13:09

   Hahahahahahahahahaha po vertete

  • Tjetri: 19/12/2020 18:05

   Hahaha e madhe....

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United