Çfarë do të kufizojë rrjeti social Instagram?

Foto ilustruese

Do të ndodhin disa ndryshime me rrjetin social Instagram.

Sipas menaxheres së politikave publike Emma Collins rrjeti social do të kufizojë promovimin e produkteve për humbje peshe apo produkte kozmetike që janë nxitje për ndjekësit nënë moshën 18 vjec.

Sipas "The Guardian", kjo lloj politike do të vazhdojë me Instagram dhe më pas do të vazhdojë edhe me Facebook.

Emma Collins  u shpreh se kjo kishte për qëllim edhe trajtimin e industrisë në rritje të marketingut të influencuesve në rrjetin socuial.

"Ne dëshirojmë që Instagram të jetë një vend pozitiv për të gjithë ata që e përdorin dhe kjo politikë është pjesë e punës sonë në vazhdim për të ulur presionin që njerëzit ndonjëherë mund të ndjejnë si rezultat i mediave sociale", tha Collins.

Emma Collins

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge