Chelsea bën detyrën ndaj Crystal Palace, e pret Liverpool në finalen e FA Cup

Chelsea ka arritur të triumfojë pastër 2-0 përballë Crystal Palace në gjysmëfinalen e FA Cup.

Teksa pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, blutë arritën të realizonin në minutën e 65 të sfidës me Loftus-Cheek, ndërsa më tëj në minutën e 76 të ndeshjes ishte Mount i cili dyfishoi rezultatin.

Chelsea tashmë do të përballet në finale me Liverpool, të cilët arritën të fitonin ndaj Manchester City në gjysmëfinale me rezultatin 3-2

G.B./Shqiptarja.com

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?

×

‘Meta e Berisha i kanë bërë vendit krimet më të mëdha’, Yzeiri: Sulmojnë SPAK s’e s’janë ndëshkuar! Rama me diasporën? S’mund t’i përdorim si spektatorë futbolli