Chelsea fantastik në 30 minutat e para, Pedro ndalet nga traversa

Chelsea fantastik në 30 minutat e para, Pedro ndalet nga traversa

Goditja e Pedro-s e cila u ndal në traversë

30 minutat e para të Superkupës së Evropës janë fantastike. Në fillim u duk se Liverpool kishte frenat e lojës në dorë dhe do shënonte së shpejti por ndodhi e kundërta. Chelsea u zgjua shpejt dhe u hodh në sulme të njëpasnjëshme duke mos arritur të konkretizojë asnjë prej tyre. Më afër golit ishte Pedro i cili përballë poriterit Adrian u ndal nga traversa pas gjuajtjes së tij diagonale. 

Edhe ylli i skuadrës së Liverpool, Salah kishte shansin të hapte sfidën me gol por përballë portës u tregua i pasaktë duke u ndalur nga portieri spanjol Kepa Arrizabalaga


Lajmi kryesor:

Liverpool fiton Superkupën nga penalltitë, spektakli i Chelsea-t ndalet nga Abraham


  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

SHBA shkatërron rrjetin e hakerave që grabiti më shumë se 100 milionë dollarë

SHBA shkatërron rrjetin e hakerave që grabiti më shumë se 100 milionë dollarë