POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Chelsea pret biletën për në finale

Lojtarët e Chelsea-s duke festuar shënimin e një goli

Chelsea ka ariitur ta mboshtë Tottenhamim në Stamford Bridge, duke sigurar kështu një vend në finalen e madhe të Kupës Carabao me Manchester City-n.

Chelsea kaloi 90 minuta të vështira ndaj Tottenhamit  të cila nuk mjaftuan, ishin penalltitë të cilat do të përcaktonin  finalisten që do të përballet me Manchester City

Blutë e nisën ndeshjen duke bërë presion ndaj portës së Tottenham pasi  në sfidën e parë kishin pësuar një humbje me rezultatin 1 me 0.

Portën e gjeti i pari N’Golo Kantepas një gabimi të bërë nga mbrojtja e mysafirëve  në minutën e 27-të,  nuk do të vononte shumë që vendasit ta dyfishonin rezultatin me anë të golit të Hazard në minutën e 38-të.

Pjesa e parë u mbyll në favorin e Chelsea-s. Tottenham e gjeti portën në min e 50-të të ndeshjes me me goli e Fernando Llorentes.

Chelsea  u mundua shumë që të shënontë gjatë kohës së rregullt por pa sukses.

Minutat e rregullta u mbyllën me rezultatin 2-1 cka e beri ndeshjen që të shkojë në kohë shtesë dhe pastaj me penallti.

Blutë ishin tepër të saktë në shënim e penalltive cka bëri të mundur edhe fitimin e sfidës me rezultatin 6-3.

Chelsea:

Ëillian – Shënon
Azpilicueta – Shënon
Jorginho – Shënon
David Luiz – Shënon

Tottenham:

Eriksen – Shënon
Lamela – Shënon
Dier – Humb
Lucas Moura – Humb

 

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento