Cikalleshi 'bind' Rejan para Turqisë, dopietë për t'i dhënë kreun skuadrës së tij

Cikalleshi 'bind' Rejan para Turqisë, dopietë për t'i dhënë kreun skuadrës së tij

Festa e skuadrës së Sokol Cikalleshit, pas fitores

TURQI- Pavarësisht se luan në kategorinë e dytë, Sokol Cikalleshi ka shënuar dy gola për ekipin e tij duke i dhënë dhe kreun në renditje. Bomberi shqiptar i ka dhënë fitoren skuadrës së tij, Akhisarspor në transfertën përballë Fatih Karamurug. 2-3 ka fituar skuadra e Cikalleshit, ndërsa kavajasi gjeti rrjetën në minutat e 22' dhe 29' për ta çuar avantazhin në 0-3, dhe pse më pas diferencat do të ngushtoheshin.

Duket se 29- vjeçari po bën mirë në Ligën 2 të Turqisë, dhe këta janë golat e tretë dhe të katërt për të në këtë fillim sezoni. Dy të parët i gjeti nga pika e penalltisë. Ai mund të jetë tashmë zgjedhja e parë në qendër të sulmit për trajnerin Edy Reja në ndeshjet e parafundit të cilat Shqipëria do të zhvilloje më 11 dhe 14 tetor përballë Turqisë dhe Moldavisë të vlefshme për eleminatoret e EURO 2020. Herën e fundit që Cikalleshi luajti për kombëtaren, shënoi dy herë përballë Francës dhe Islandës. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)