Çomo: Të shtruar në spitale mbi moshat 60 vjeç!

 

Shefja e Infektivit, Najada Çomo, ka bërë me dije se si paraqitet situata në spitalin COVID-3.

“Janë persona të pavaksinuar, me vaksinë të lënë në mes dhe kryesish ato që kanë bërë vaksinimin e hershëm, bërja e dozës së tretë është e domosdoshme, grupmoshat më të prekura janë mbi 62% është mbi 60-70, ka masur edhe një 20-vjeçare”, tha Çomo.


Lajmi kryesor:

Rritja e rasteve COVID/ Komiteti Teknik i Ekspertëve: S'ka rikthim masash! Emergjente e dozës së tretë të vaksinës, rekomandohet maska në ambiente të mbyllura


B.K./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas