Conference League/ Teuta përmbys humbjen në ndeshjen e parë, kualifikohet në turin e tretë

Teuta ka siguruar kualifikimin në fazën e tretë të Conference League, pasi ka bërë një përmbysje të çmendur Inter Esclandes.

Pas humbjes 2-0 në durrës Teuta ka fituar 0-3 në Andora falë një Sebino Plaku që realizoi dopietë. Një prej golave për tu mbajtur në kornizë. 

Koha e rregullt u mbyll 2-0 ndërsa në shtesë golin e kualifikimit e realizoi Kallaku. Në turin e tretë të Conference League Teuta do përballet me irlandezët e Shamrock Rovers.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Thuajini jo fillimeve dhe marrëdhënieve të reja në dashuri...', ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme