Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër

Aventura e Vllazninsë në Evropë përfundon këtu pasi është eleminuar nga Liga e Konferencës në turin e dytë. Në Loro Boriçi Vllaznia humbi 0-1, një javë më parë Ael fitoi në Qipro po me këtë rezultat. Qipriotët vërtetuan se janë një ekip eksperte në nivele të tilla, gjetën një gol të shpejtë në minutën e 20-të duke mbyllur praktikisht llogaritë me kuqeblutë.


Lajmi kryesor:

Conference League/ Partizani eliminohet në turin e dytë, Bazeli e mposht 0-2 edhe në Elbasan! Laçi fiton me Craiova e kualifikohet në Conference League


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus