'Corriere della Sera' komenton takimin e Ramës dhe Melonit në Moldavi: Përqafimi i përzemërt dhe i pazakontë

'Corriere della Sera' komenton takimin e Ramës dhe Melonit në Moldavi: Përqafimi i përzemërt dhe i pazakontë

1685652482_ediramagiorgiameloni.jpg

Përqafimi që kryeministri Edi Rama i bëri homologes së tij italiane Giorgia Meloni në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili bëri bashkë liderët europianë është komentuar edhe nga mediat italiane.

“Corriere della Sera” e citon si “përshëndetja e përzemërt (dhe flagrante) e kryeministrit shqiptar Rama drejtuar Melonit”. 

Një nga gazetat më të mëdha italiane shkruan se kryeministri shqiptar e përshëndeti kryeministren italiane në një mënyrë të pazakontë.


Lajmi kryesor:

VIDEOLAJM/ Rama në Moldavi, më i afërt se më parë me kryeministren italiane! E puth në faqe para liderëve europianë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!