COVID i merr jetën babait të ish deputetit të PS-së, Eduart Ndocaj

Mark Ndocaj, i ati i ish deputetit Eduart Ndocaj

COVID-19 i merr jetën babait të ish-deputetit të Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj. 73-vjeçari Mark Ndocaj ka ndërruar jete ne spitalin Infektiv në Tiranë ku ishte i shtruar prej disa ditësh, pasi gjendje e tij shëndetësore ishte renduar.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur në rrjetet sociale nga ish-deputeti Eduart Ndocaj.

Situata e të infektuarve me COVID javën e fundit kanë pësuar ulje të ndjeshme që infektiveve dhe viktimave me COVID. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 148 raste të reja me COVID dhe 6 humbje jete. Ky përmirësim i situatës me COVID në vend ka ardhur edhe si rezultat i nisjes së vaksinimit masiv në të gjithë vendin.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kapja e konteinerit me 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen dy pistoleta, para, një makinë e telefona