COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 13 humbje jete dhe 421 raste të reja pozitive në 24 orët e fundit

MAQEDONI E VERIUT- Në një kohë kur jemi duke përjetuar një valë të re të pandemisë, Maqedonia e Veriut një ndër vendet më të prekura në rajon ka regjistruar 13 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Prej 2900 teste të kryera kanë rezultuar me koronavirus 421 persona, prej të cilëve 211 janë raportuar në Shkup.

Sipas Instituti i Shëndetit Publik 395 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19. Aktualisht në vend janë 6.602raste aktive me virusin.

Numri total i rasteve në Maqedoninë e Veriut nga COVID-19 ka shkuar 195.963, ndërsa ai i viktimave është 182.473 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Pamjet virale që ngjallën zemërim në Britani! Tetë studentë falen jashtë shkollës në të ftohtë pasi nuk u lejuan brenda! Akademia: Kërkojmë ndjesë të sinqertë (VIDEO)