COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 15 viktima, 1039 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 15 pacientë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë realizuar 3, 143 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 1, 039 raste.

Ndërkohe që u regjistruan  998 pacientë të shëruar nga COVID-19. Nga fillimi i pandemisë deri më tani, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 20, 711 raste aktivë.

Autoritetet shëndetësore i bëjnë apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit, pasi situata është kritike.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Kjo është dita juaj për të qenë me fat', horoskopi për ditën e sotme