Cristiano Ronaldo është si vera, mrekullohuni me dopietën në Champions Leaguen aziatike (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është si vera, mrekullohuni me dopietën në Champions Leaguen aziatike (VIDEO)

Cristiano Ronaldo feston golin e parë

Champions League në Azi është duke luajtur ndeshjet e treta në grupe. Al Nassr po fiton 4-3 në Ryad kundër Al-Duhail të Katarit. Vendasit kryesonin 3-0, teksa golat u shënuan nga Talisca, Mane dhe Ronaldo (dopietë).

Pikërisht sulmuesi portugez ka dhuruar show në fushë, teksa në të 61 minutë ka shënuar nga jashtë zonës. 38-vjeçari ka lëshuar një të majtë të fortë që u ndal në rrjetë, me Zakarian që nuk mundi të ndalte sferën.

Duhej minuta e 81 që CR7 të nxirte nga repertori sërish një veprim fantastik, duke shënuar fluturimthi me të majtën pas asistit të Al Ghannam.

Forma e Ronaldos është fantastike, që vijon të jetë në garë sportive dhe të shënojë rekorde të reja. Duke se sa më shumë kalojnë vitet, ai rinohet në fushë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

‘Klimë e ngrohtë dhe aventura interesante’, ‘Forbes’ rendit Shqipërinë mes 3 vendeve që duhen vizituar me patjetër në 2024-ën

‘Klimë e ngrohtë dhe aventura interesante’, ‘Forbes’ rendit Shqipërinë mes 3 vendeve që duhen vizituar me patjetër në 2024-ën