Cristiano Ronaldo në Arabinë Saudite me familjen, kjo është suita e hotelit luksoz me 17 dhoma ku do të qëndrojë

Cristiano Ronaldo në Arabinë Saudite me familjen, kjo është suita e hotelit luksoz me 17 dhoma ku do të qëndrojë

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez

Në një suitë hoteli që korrespondon me kontratën "e artë" që nënshkroi me Al Nasr , Cristiano Ronaldo, do të jetë vendi ku ai do të qëndrojë për një muaj në Arabinë Saudite , sipas Daily Mail,  derisa të gjejë se ku do të jetë vendbanimi i tij i përhershëm.

Sipas publikimit, Ronaldo zgjodhi hotelin e "Kingdom Suite" në Riad, konkretisht Kingdom Tower, e cila është një nga ndërtesat më të larta në Arabinë Saudite.

Sipas të njëjtit burim, Cristiano Ronaldo zgjodhi një suitë me gjithsej 17 dhoma (Kingdom Suite) në të cilën qëndron me familjen, miqtë dhe stafin e tij.

Është tipike që kjo suitë e veçantë nuk është, sipas Daily Mail, në listën zyrtare të çmimeve të hotelit , por kërkohet një marrëveshje e veçantë, siç është rasti për Suitën Mbretërore.

Suita luksoze llogaritet se kushton 3,000 euro nata dhe gazeta britanike vlerëson se fatura përfundimtare për Cristiano Ronaldon do të kalojë 280,000 euro.

Përshkrimi i “Kingdom Suite” në faqen e internetit të hotelit e përshkruan atë si “duke ofruar një pamje të pabesueshme të Riadit. Suita e re dykatëshe e hotelit përmban, ndër të tjera, një dhomë ndenjeje të veçantë, zyrë private, dhomë ngrënie dhe dhomë mediash.”

S.C/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen