Dalin emrat, ja fituesit e fazës së parë për Shkollën e Policisë (LISTAT)

Foto ilustruese

Kanë dalë emrat për fituesit e fazës së parë për shkollën e Policisë. Që prej disa javësh, policia ka hapur aplikimet për kursin e “Patrullës së Përgjithshme”. Ndërkohë sot kanë dalë emrat e fituesve të fazës së parë, të cilët do të kalojnë në testin fizik dhe më pas do të kualifikohen ose jo për të zhvilluar testin psikologjik.

Në një status në Facebook, Policia bën me dije se të gjithë kandidatët që kanë marrë mbi 50 pikë kanë të drejtën të vazhdojnë konkurrimin. Ata do të njoftohen nga drejtoritë e Policisë në qarqe për orën, datën dhe vendin ku do të zhvillohet testimi.

Për t’u njohur me rezultatet e pikëve për secilin grup, klikoni këtu

Për t’u njohur me rezultatet e pikëve për secilin grup, klikoni këtu

 

  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U kërkohet vaksinë anti-COVID ose test PCR, studentët në Vlorë nuk lejohen të futen në auditorë