z

Dalin në ankand çorapet e kristalta të Michael Jackson

Çorapet që Michael Jackson mbante veshur në performancat e tij pritet të shiten për 1 milion dollarë në ankand.

Këngëtari u shfaq për herë të parë veshur me çorapet e kristalit në vitin 1983 kur performoi këngën “Billie Jean”.

Kompania e ankandeve “GottaHaveRockandRoll” po i ofrojnë çorapet e Jackson si pjesë e koleksionit të tyre të Frank DiLeo, shoqëruar me një letër që këngëtari legjendar ka shkruar.

Ato do të vijnë bashkë me një çertifikatë origjinaliteti dhe një letër nga bashkëshortja e Frank që konfirmon se Michael i veshi çorapet për debutimin e kërcimit të tij të famshëm.

Nga një vështrim në ‘ëebsite-n’ ku ato shiten vihet re se shuma më e vogël e ofruar është 100 mijë dollarë dhe mund të arrihet edhe në një vlerë prej 2 milionë dollarësh.

Fansat që nuk kanë mundësi të blejnë çorapet e Jackson, mund të marrin diçka tjetër të këngëtarit, duke përfshirë çmimet e tij prej platini dhe ari.

Çorapet e kristalta të Michael Jackson

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Durrës/ Vrau me thikë 33-vjeçarin pas një konflikti për zënien e rrugës dhe u arratis në këmbë! Arrestohet pas disa orësh autori Astrit Kotaj