Holanda thotë ‘JO’/ Zvogëlohen shanset e Shqipërisë për hapjen e negociatave

Zvogëlohen shpresat e Shqipërisë për hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Parlamenti i Holandës i ka thënë ‘JO’ hapjes së negociatave për Shqipërinë.  125 deputetë nga shumica dhe opozita kanë votuar kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Vendimi i parlamentit holandez për mocionin e paraqitur nga Komisioni për çështjet me Europën është marrë pasditen e sotme pas diskutimeve. Vendimi nuk ishte i papritur, pasi Holanda e kishte paralajmëruar në muajt e fundit, ndërsa edhe sot ministri i Jashtëm deklaroi se Shqipëria nuk është gati, pasi ka probleme me krimin dhe korrupsionin.  

"Ne kemi shqetësime serioze në lidhje me luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Më shumë përparime duhet të bëhen në këto pika” tha ministri i Jashtëm Stef Blok, para votimit të mocionit në parlament. Ndërsa disa nga deputetët janë shprehur ndër të tjera ‘Shqipëria nuk ka përmbushur 5 prioritetet. Nuk ka të dhëna të sakta për krimin e organizuar. Ka probleme me të dhënat e luftës ndaj korrupsionit’.

Deputeti i CDA (Kristian Demokratëve) Van Helvert u shpreh se është i vetëdijshëm për ndikimin në rritje të Rusisë dhe Kinës në Ballkanin Perëndimor, por kjo sipas tij nuk është arsye pazar. “Nuk janë kritere për të bërë pazar për anëtarësimet. Përsa i përket reformës në gjyqësor nga 800 gjyqtarë vetëm dhjetë janë testuar. Atëherë nuk mund të thuash: vendi është gati për negociata për anëtarësim" tha ai. Në Holandë vetëm progresistët e ‘D66’ ishin pro hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë.‘Negociatat nuk do të thotë se ata mund të bashkohen tani me ne" tha deputeti Verhoeven i D66.

Vendimi u paralajmërua sot edhe nga gazeta më e madhe holandeze ‘De Telegraf’. “Holanda bllokon pranimin e Shqipërisë në BE”. Kështu shkruante ‘De Telegraf’, disa orë para vendimit, që u konfirmua në mbrëmjen e sotme. Ndërkohë që dita e sotme kishte edhe një lajm të mirë për Shqipërinë, pasi Gjermania zyrtarisht deklaroi votën pro Shqipërisë për hapjen e negociatave, ndërsa Franca është më shumë për jo, pasi Macron para zgjerimit ka kërkuar një reformë të thellë në BE. Megjithatë, vendimi final për Shqipërinë dhe Maqedoninë do të merret në datë 28 qershor në Bruksel, por me votën e sotme të Holandës shanset janë zvogëluar.


Mocioni i paraqitur ne parlamentin holandez per Shqiperine

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Skenderbeu: 29/09/2019 12:12

  Pse na bllokojne ne keta ? Se duan qe te duken se jan te rendesishem ne europe, se duan tu luten gjermanet per voten pro, se kane frike per monopolin e prostitucionit,heroines,ashashit qe shesin ne europe ? Keta ne rradhe te pare jane njerezit me te urryer ne bot. Une i njoh shume mire keta ; kurnacer hajduta bythelepirsa njihen historikishr qe ne luften e dyte boterore qe ishin gjasme neutral vetem e vetem mos tu shkaterohej vendi sa ishin nazistat ne fuqi u benin gojore atyre sa erdhen amerikanet ne europe filluan dhe ndruan lepirsen . Keta shumicen e ke qe punojne ne gjermani ju bejne lajka Amerikaneve per te hapur firma amerikane ne hollande me pak fjale jane nje hiq ne europe popull i degjeneruar. DHE N,Q,SE NDONJE HOOLANDEZ E LEXON KETE JU THEM QE MOS TE SHKELNI NE TOKEN SHQIPTARE SE NUK JENI TE MIREPRITUR ! Po njeriu ketu ndryshon nga kafshet mor te degjenerum tek dora e shpreses e ndihmes e mirenjohjes se ti ke bere progres ne gjithe kete kohe .Por hitsoria ndryshon mos haroni ! Kane qen Pellazget ata qe benin ligjet ne ate kohe per gjith europen mos harroni se shume shpejt do ndryshojne gjerat ,do vi nje dite qe do trokisni porten tone u bushtrat e hollandes.

  Përgjigju
 • Ervis: 12/06/2019 12:19

  Zgjedhjet nuk do te mbahen me 30 qershor per sepse presidenti Meta shfuqizoi daten e zgjedhjeve te 30 Qershorit pa opoziten nuk mund te ketë zgjedhje ne situaten qe kemi pasi situata politike nuk eshte aspak e mire

  Përgjigju
 • Eevis: 08/06/2019 21:45

  Protesta e sotme e opozites ka qenë nje nga protestat me te medha qe ka njohur vendi po presidenti i vendit Z Ilir Meta mori një vendim per shfuqizimin e dates se zgjedhjeve vendimi i presidentit ka qenë ne përputhje me kushtetuten mendoj qe nga kjo pikëpamje presidenti ka vepruar mire per shtyrjen e dates se zgjedhjeve

  Përgjigju
 • Ervis: 03/06/2019 14:06

  Ore ne Shqiptaret jemi dele me shqeteson fakti qe politikanet tane shahen ose zihen neper rrjetet sociale ne vend te ngrihen te protestojne per nje mireqenie me te mire se populli eshte katandisur si mos me keq pa Pune pa buke ska ku te vej me keq se kaq me kete kryeminister qe kemi jemi de fakto ne monizem ose de jure perderisa ky kryeminister nuk pranon qe te zgjidhe krizen po kerkon qe te vej i vetem ne zgjedhje pa opoziten po zgjedhje pa opoziten as ka as nuk do te kete perderisa ky eshte nje kryeminister ilegjitim punove mire apo keq hap krahun te marim shembullin e evropes pergjigjen ja dha Hollanda ketij kryeministri me heqjen e regjimit te vizave me shqiperine

  Përgjigju
 • Ervis: 01/06/2019 11:52

  Hollanda i thote Jo regjimit te vizave me Shqiperine me duket nje veprim I drejte i parlamentit Hollandez lidhur me kete ceshtje dhe e pershendes vendim e Hollandes lidhur me ceshtjen e vizave me Shqiperine

  Përgjigju
 • Ervis: 28/04/2019 17:48

  Qeveria Rama eshte qeveri e krimit dhe e narko trafikut dhe e hajduteve qe ka ky kryeminister rrotull tij ky kryeminister na del ne TV si fantazem dhe eshte bere mankthi i te gjithe Shqiptareve kjo qeveri e krimit i ka ditet te numeruara se zgjedhje pa opoziten nuk ka dhe nuk do te kete se pastaj kthehemi ne monopartizem parti Enver

  Përgjigju
 • Ervis: 27/04/2019 11:57

  Shqiperia eshte futur ne nje krize te thelle ekonomike politike dhe pilitikanet tane nuk kane ndermend qe ta zgjidhin krizen po vazhdojne akoma me ate retoriken e tyre percarese dhe kerkojne ndihmen e nderkombetareve per zgjidhjen e krizes nuk eshte her e pare qe nderkombetareve vijne ne Shqiperi per te zgjidhur krizen ne Shqiperi

  Përgjigju
 • Ervis: 21/04/2019 14:21

  Shqiperia eshte ne nje udhekryq te madh vendi po shkon drejt gremines me kete qeveri hajdute qe po vjedh cdo dite dhe me shume shqiptaret nje pjese e popullit eshte ne gjendje te veshtire dhe nuk i beson me kesaj qeverie te korruptuar dhe ketij kryeministri trafikant qe e ka shndrruar Shqiperine ne hambar droge dhe thote e ka fajin opozita gje qe nuk eshte e vertet sepse pergjigjen ketij kryeministri ja dha Hollanda

  Përgjigju
 • Ervis: 17/04/2019 17:23

  Parlamenti i Hollandes votoi per heqjen e vizave kunder Shqiperise me unanimitet te plote kurse Erjon Brace thote qe vizat nuk na I hoqi Hollanda po Lulzim Basha me duket nje gje absurde kjo deklarata e Erjon Braces pasi Shqiperia ka shume probleme me trafikun nderko betar te droges si dhe korupsionin dhe krimin e organizuar pasi vet shteti Hollandeze eshte mjaft i shqetesuar per kete ceshtje pasi trafiqet nderkombetare vjen nga Shqiperia dhe me te drejte parlamenti Hollandez ka votuar kunder regjimit te vizave me Shqiperine

  Përgjigju
 • Ervis: 15/04/2019 18:27

  Protesta e 13 Prillit tregoi dhe njeher qe eshte nje nga Protestat me madheshtore ne SHQIPERI kjo tregon dhe njeher arrogancen e kryeministrin per mos zgjidhjen e krizes evropianet e shikojne situaten ne Shqiperi ne nje kendveshtrim ndryshe Jo ajo qe eshte realisht ne te vertet Brukseli te dergoj ekspert per monitorimin e situates ne Shqiperi pasi ata te mesojne mbi situaten atehere do te besojne gjendjen aktuale ku ndodhet Shqiperia

  Përgjigju
 • Ervis: 14/04/2019 19:32

  protesta e 13 prillit eshte nje nga Protestat me te medha qe ka njohur ndonjeher vendi Protesta ishte madheshtore po me sa duket kryeministri nuk po e can koken per te zgjidhur krizen

  Përgjigju
 • Ervis: 10/04/2019 16:20

  Grabitja e Rinasit eshte nje pergjegjsi e qeverise aktuale dhe ketij kryeministri hajdut do te thote qe kjo eshte papergjeshmeri e qeverise do te thote qe shteti ka rene totalisht dhe ne Shqiperi qarkullojne para te pista te pushtetareve te lidhur me krimin drogen

  Përgjigju
 • Ervis: 08/04/2019 15:07

  Degjova sot kryeministrin qe thoshte Jane hapur 32 mije vende te reja Pune me duket dicka absurde po te ishin hapur 32 mije vende Pune te reja nuk do iknin te rinjte jashte shtetit por do te punonin ketu meqe kryeministri thote qe Jane hapur vende te reja Pune kryeministri keto i ka iluzione te kota se e thena me te beren Jane shume larg po kryeministri nuk e ka per gje kur del dhe genjen popullin si mund ta besoj populli kete kryeminister kur ai del neper televizor dhe genjen cdo dite kete popull mjeran

  Përgjigju
 • Ervis: 06/04/2019 11:12

  Ne Shqiperi drejtesia eshte e Kapur nga qeveria dhe nga ky Kryeminister qe po e con vendin cdo dite dhe me shume drejt gremines dhe nuk ndermend qe te zgjidhe krizen qe ka Kapur vendin me sa duket ky kryeminister hajdut do ta coj vendin drejt kaosit sepse ne Shqiperi eshte bere zakon qe pushtetaret duhet te rrine 25 vjet ne pushtet kur bota e ka ndryshe punove mire apo keq 4 vjet ik dhe lerja vendin tjetrit nje alternative tjeter qe te punoi per popullin dhe te vij ne pushtet me voten e sovranit vetem kshu mund te ecet perpara Jo me kete kryeminister shkerdhate qe po e con vendin drejt izolimit

  Përgjigju
 • Ervis: 04/04/2019 21:09

  Shqiperia sot ka shkallen me te larte te korupsionit thene kjo nga Departamenti i larte i shtetit ku Shqiperia eshte kthyer ne vend transit droge shqiperia ka shkallen me te larte te papunsise ne ballkan ndryshe nga Kosova Maqedonia Serbia dhe Mali i Zi se kryeministri thote qe Jane hapur 32 mije vende te reja Pune po te ishin hapur 32 mije vende te reja Pune rinia nuk do te ikte jashte dita dites po si duket kryeministri shikon endrra ne sirtar dhe i ka thjesht imagjinata

  Përgjigju
 • Ervis: 04/04/2019 14:40

  Kryeministri thote qe do shkoj ne zgjedhje pa opoziten me ke do konkuroj kryeministri ne zgjedhje me vetveten se po opoziten nuk ka zgjedhje pse nuk shkon ky kryeminister te banoret e Astirit per ti zgjidhur ata per hallin qe kane nuk shkon sepse e di qe eshte i dhjere se do qe tu a prishi shtepite atyre banoreve po te doj le te shkoj ta provoj ky kelysh bushtre sepse atje kane per ti ngelur kockat atij dhe larove te tij qe ka mbas vetes

  Përgjigju
 • Ervis: 03/04/2019 18:09

  Shqiperia eshte ende ne nje krize te thelle ekonomike sociale po ashtu dhe politike per shkak te nje kryeministri hajdut qe po vjedh cdo dite dhe me shume Shqiperine me aferat e tij koruptive dhe oligarkeve te tij me sa duket ky kryeminister hajdut dhe drogaxhi nuk ka ndermend qe ta zgjidhe krizen ku eshte futur vendi sepse ka hallin e karriges se tij zgjedhje me kete kryeminister nuk do te kete dhe opozita ka bere mire qe nuk ka hyre ne zgjedhje me kete kryeminister hajdut drogaxhi

  Përgjigju
 • Ervis: 02/04/2019 19:25

  Shqiperia eshte kthyer ne nje hambar droge ku evpropa po gjen belane me drogen qe vjen nga shqiperia dhe shperndahet kudo neper evrope shqiptaret Jane mankthi i evropes qe nuk kane lene gje pa vjedhur prandaj evropa nuk i pranon shqiptaret sepse shqiperia nuk e meriton te jete ne Be qe Shqiperia te futet ne Be do te duhet nje dekade e mos me shume

  Përgjigju
 • Ervis: 31/03/2019 09:31

  Shume probleme ka sot ballkani prandaj nuk thone kot qe ballkani do kete probleme gjithe kohen si Shqiperia Kosova Serbia Maqedonia Bosnja kot nuk e kane quajtur fuci baroti sot ballkani ka problemet e veta ashtu si shtetet e tjera te evropes kane ineteresat e tyre gjeostrategjike ne ballkan ashtu dhe ShBA qe ka interesat e veta ne ballkan sepse SHBA eshte perca dhe sundo kshu ka bere SHBA me te gjitha shtetet e lindjes se mesme duke u vjedhur naften sic beri me libine iranin kuvajtin egjiptin sirine e keshtu me radhe shtete keto Jane ndikuar direkt nga AMERIKA

  Përgjigju
 • Ervis: 29/03/2019 19:51

  Shqiperia sipas departamentit Amerikan te shtetit Shqiperia eshte vend transit drogerash te forta gje we veshtirson hapjen e negociatave me Be eshte vet kryeministri I vendit qe nuk e do hapjen e negociatave me Be dhe thote qe ja ka fajin opozita nuk e ka fajin opozita eshte ne kauzen e drejte te saj ne vazhdimin e protestave popullore me qellimin e vetem rrezimin e kesaj qeverie te koruptuar qe eshte mankthi I evropes

  Përgjigju
 • Ervis: 29/03/2019 16:00

  Shqiperia sot ka shume probleme si me korupsionin kontrabanden dhe shume probleme te tjera qe lidhen kryesisht me kete kryeminister hajdut qe po e vjedhe cdo dite kete popull me oligarket e tij qe ka aty rrotull protestat e opozites Jane te drejta per rezimin e ketij kryeministri hajdut qe po vjedh cdo dite shqiptaret ku duhet larguar nje ore dhe me perpara qe shqiperia mund te ece perpara drejt Be po veshtire eshte qe me kete kryeminister te hapje negociatash ne qershor

  Përgjigju
 • Ervis: 28/03/2019 14:26

  Shume probleme qe ka Shqiperia sot me krimin e organizuar kontrabanden dhe korupsionin qe eshte ne majat me te larta me kete kryeminister qe po vjedh cdo dite Shqiperine dhene presim hapjen e negociatave ne qershor si mund te hapen negociatat me kete korupsionin qe ka Shqiperia dhe kete baterdi vjedhjesh qe behen cdo dite prandaj dhe evropianet Jane kunder hapjes se negociatave me Shqiperine shtete si Gjermania Franca Hollanda Italia Belgjika etj

  Përgjigju
 • Ervis: 27/03/2019 21:01

  Shqiperia ka shume probleme si me krimin e organizuar ashtu dhe me korupsionin e larte qe ka prandaj them qe Hollanda ka te drejte kur thote qe shqiperia nuk i meriton negociatat me Be pasi Hollanda eshte vendi me skeptik per celjen e negociatave me shqiperine pasi shqiperia ka ende shume probleme pa zgjidhur

  Përgjigju
 • Ervis: 27/03/2019 19:06

  Hollanda i thote Jo hapjes se negociatave me shqiperine pasi shqiperia ka probleme me krimin e organizuar dhe korupsionin me duket nje vendim I drejte i qeverise Hollandeze pasi shqiperia nuk I permbush kushtet per tu antarsuar ne Be

  Përgjigju
 • Hollandën nuk e pjerdh askush: 22/06/2018 12:43

  Hollandën nuk e pje-rdh askush. Më 28 do shqyhen bythësh sic shqyhen dhe do thonë Po!

  Përgjigju
 • Fatmir: 22/06/2018 10:34

  Hollandezet paçin faqen e zeze!Kerkojne te ringjallin Princ Vidin mjeranet?

  Përgjigju
 • loku: 22/06/2018 09:00

  Ne ne evrope jemi kjo dihet por BE kurre nuk behet se ka shume homo prandaj duke pare qe SHBA ska asnje interes per ne lidhuni me RUSINE e KINEN qe jane superfyqite ekonomike ne bote.

  Përgjigju
 • landi: 22/06/2018 08:55

  DIHET DORA E LULIT, BQve NUK JU ZIHET BESE PRANDAJ QUHEN BQ.

  Përgjigju
 • RUME BAM: 22/06/2018 08:38

  .kur kemi politikant që punojn kndra vëndit të tyre të kraut të djathtë çpret na politikant Hollandez.

  Përgjigju
 • Eni: 22/06/2018 08:27

  Kaosi, rrupmalla, korrupsioni, informalitetit ne çdo qelize, infrastuktura skandaloze, krimi i organizuar i lidhur me politiken, mentaliteti kafsheror i sjelljes ne rruge si kembesore apo shofer, baterdia me ndertimet pa kriter ne cdo qytet apo fshat, mungesat e gjerave me elementare si uje, drita, barna, tokat e lena djerre nga dembelet qe duan te pasurohen shpejt, spitalet ku gelon makuteria, tatimet, doganat, drejtesia etj etj etj, jane disa nga arsyet qe neve nuk na fusin ne BE. Vetem nje holokaust e shpeton kete vend te shperfytytuar nga ligesite qe kemi ne bark.

  Përgjigju
 • Bre: 22/06/2018 08:24

  Bene mire anglezet gje jua dhanen gishtin e mesit.

  Përgjigju
 • George: 22/06/2018 03:13

  SI gjithmon pederat e Hollandes na sheshin mend sikur jane vendi me i perparuar ne bote. Po kur u fut Bullgaria me Rumanine a nuk kishin krim? A nuk kishin korupsion deri dhe sot? Pse nuk thate gje atehere? Shqiperia ti japi pergjigjen e merituar Evropes qe me refuzimin e negociatave po i ben dem vetes. Nderprerje cdo perfitimi ne tregun SHqiptar kompanive Hollandeze dhe sugjerim Shqiptareve te mos e vizitojne me Hollanden. Rama te vej nje vizit ne Kine dhe tek Putini se vetem kshu zgjohen keta.

  Përgjigju
 • Qytetar: 22/06/2018 00:14

  Vazhdoj te kembengul, SKEMI CE DUAM BE-NE!!! Praktika e tyre e hapjes se negociatave eshte lesho nga sovraniteti sipas kerksesave te anetareve me te vjeter. Cfare mund te perfitojme ne nga BE-ja?! Tregti te lire dhe liri levizjeje. Puno si shtet, shoqeri, biznes fort ketu, rrit standartet, behu konkurrent per shume fusha te ekonomise dhe do e shihni qe te dyja realizohen me marreveshje shteterore dypaleshe. Neve duam ti bashkohemi nje familje ku do te jene gjithe dashakeqet racial, fetar tanet si Hungari, France, Greqi, Hollande. SKEMI CE DUAM BE!!! BE-ja ka mbaruar, falimentuar per vete si strtegjikisht, politikisht dhe ne vizion.

  Përgjigju
 • Gjiknuri.: 21/06/2018 23:48

  Perse e keni te veshtire o politikane te felliqur.Ju jeni pasqyra e shqipetareve.Edhe nje pasuri kombetare (naften) ja leshuat privatit (dmth ju vete).Pa lufte civile ju kurre nuk do mendoni per popull.EDHE TRUMPI ESHTE XHELOZ PER PASURINE TUAJ.

  Përgjigju
 • Bledi: 21/06/2018 23:43

  Duke qene se duhet unanimitet, ky vendim i Hollandes nuk i zvogelon shanset e Shqiperise, po i con ato ne zero. Hajd ishalla ndryshojne gjerat me vone.

  Përgjigju
 • Vendi i ulet: 21/06/2018 23:21

  ..Hollandezet..,kjo rrace as Flaminge e as Gjermane..,ka hallin e "konkorrences se Kanabisit ne tregun Amsterdamit..?!Mercenare dhe Tregetare te peshtire..,kurrnac

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 21/06/2018 23:11

  Kjo eshte fara qe ka mbjelle Lulqime Hollandezi.

  Përgjigju
 • Luli: 21/06/2018 22:33

  Nuk eshte fundi i botes nese kane thene jo, mbase eshte me mire keshtu, mbase eshte koha qe shqiptaret ti thone po fillimisht njeri tjetrit ne tre shtetet e ndryshme qe i kane copetuar me pahir. Duhet te mobilizojne dhe perqendrojne energjite ne kete drejtim duke shumefishuar raportet ndermjet tyre. Keshtu behemi dhe me te forte per cfaredolloj zgjedhjeje qe do bejme ne te ardhmen.

  Përgjigju
 • Albano: 21/06/2018 22:32

  Pse ne cdo lajm te ngjashem te gjitha komentet fajesojne eliten qeveritare dhe per kete jemi te gjith dakort por kurre nuk behemi bashke dhe ti hedhim ne plehra ashtu si vepruan Rumunet apo 4 ditet e 4 netet e protestave te popullit Armen qe e rrezuan qeverine??? Cdo popull meriton qeverin qe ka!! (Rusvelt) dhe ne merito keta qe kem!!!

  Përgjigju
 • Andi: 21/06/2018 21:50

  Perfundimisht pra gjithcka eshte llogje kavaje edhe amerika edhe europa keshtu na do vend eksperimental se tek e fundit cdo eksperiment qe bejne ata me ne, nuk humbin asgje. Ata te paret na lene kete kaste politike qe kalbur keta drejtues ordinera e te paskrupullt, hajdute imorale kriminele te gjitha i kane. Ne populli vetem dicka duhet te bejme TI ABANDONOJME majtas djathtas kudo ku jane. Te gjykojme me qetesi edhe pse jemi te varfer e per 5mije lek jemi gatshem bejme cdo gje per ata. Duhen injoruar duhen lene vetem pushtetaret dhe ishpushtetaret sepse sot apo ne dt 28 ata thelle thelle do qetesohen sepse do vazhdojne te vjedhin e abuzojne persa kohe bota ende na do si vend eksperimental te tyren. Pasojat jane vetem mbi popullin shqiptar.

  Përgjigju
 • redi: 21/06/2018 21:23

  Kjo jo e shkerdhatave te hollandes , te shoqerohet me nderprerjen e marredhenieve diplomatike me jete shtet racist . Reciprociteti ne narredhenie eshte vaze e bashjepunimit . Te qerohet ambasada hollendeze nga Shqiperia . Dashakeqesia shihet , se vetem ky shtet doli kundra . Te zhduken legenat se nuk ja jemi nevojen . Qeveria duhet te reagoje dhe populli te ptotestoje oara smbasades hllandeze ne Turane . Kunder tyre duhet reagim i forte

  Përgjigju
  • Arbër: 21/06/2018 23:15

   Duhet pyetur Lul tradhëtarin që nuk ka lën gjë pa fëlliqur për Shqipërin kur ishte atje ( Holland ) së fundmi

 • Faik: 21/06/2018 21:20

  Unë Personalisht Jam 100% Dakord me Kushtin për Luftën Kundër KORRUPSIONIT , sepse POLITIKANËT e URRYER Shqiptarê janë bërë të NEVERITSHÊM me MosNdëshkueshmërinë !!! Një HAJDUT XHEPASH qê Kapet në Autobus , dhe Dënohet 3 VJET BURG ose më Shumë , kurse SPIRO KSERA , ARDIAN FULLANI VJEDHIN dhe GRABISIN 3 MILJON Shqiptarë dhe Njëri merr Dënim QESHARAK me 6 Muaj , Kurse tjetri del palagur dhe i VJEDH dhe GRABIT Shqiptarët për së Dyti me Vendimin e GJYKATËS së (PA)DREJTËSISË !!!!! Lëre pastaj me QINDRA POLITIKANË të tjerë si të DJATHTË të MAJTË , që kanë VJEDHUR dhe GRABITUR Shqipërinë dhe NUK ju ka hyrê GJEMB në Këmbë , por i kanë KatërFISHUAR PRONAT dhe PARATË e tyre me GJAK Shqiptarësh!!!!PRANDAJ o të Vihet DREJTËSIA dhe të marin DËNIMIN e MERITUAR KRIMINELÊT dhe HAJDUTÊT e POLITIKËS ose KURRË Mos të VOTOJNË PRO Shqipërisë , as HOLLANDA , as GJERMANIA !! Edi Rama NUK ka bërë asnjë gjë KUNDÊR të KORRUPTUARVE të Politikës sepse i Leverdis qê ta ketê LULI HAJDUTIN nëpër këmbë , sepse kështu është edhe 100% që fiton ZGJEDHJET në çdo kohë me LULIN Kryetar OPOZITE !!!! RESPEKTE HOLANDËS , biles edhe 7-8 Shtete tê tjera duhet të VOTONIN kundër Hapjes së NEGOCIATAVE , që t'ja u bënin të QARTË HAJDUTÊVE dhe ISH HAJDUTÊVE , qê pa NDËSHKIMIN e tyre MAKSIMAL dhe pa SEKUESTRIM dhe KONFISKIM tê Gjithëçkaje qê ata i kanë GRABITUR Shqiptarëve NUK ka EUROPË dhe BE . RESPEKTE pêr HOLANDËN që i NEVERIT ISH HAJDUTÊT e PDsë dhe LSIsë bashkë me HAJDUTËT e PSsë .

  Përgjigju
 • Ehuuuu: 21/06/2018 17:16

  Epo rrace me e poshter se kets nuk paska. Ca dreqin kane me shqiperine e shkrete qe nuk duan hapjen e negociatave. Krimi thone, po harrojne qe hollanda furnizon tere evropen me mall

  Përgjigju
 • Shqiptari: 21/06/2018 17:15

  Keto I falen civiet boshnjake serbeve, iken e ben shu***n nga frika, cfare pret prej gejve

  Përgjigju
 • Albani: 21/06/2018 17:02

  Shqiptaret e meritoin hapjen e negociatave. Shqiptaret kane vuajtur dhe po vuajn ende nga elita undheheqse. Per shak te vuajtjeve ne te kaluaren dhe vuajteve te tanishme e meritoin hapjen e negociatave. E meritoin, se elita nuk eshte per hapjen e negociatave. Nga ana tjeter, nese ti (pyet veten) do ishe Holandez, Francez apo Gjerman do te doje Shqiperin keshtu si eshte (me kete elit edhe tempo te reformave) ne BE?

  Përgjigju
 • Kafsha: 21/06/2018 16:33

  Nuk e pje...rdh askush Hollandën! Megjithatë Hollanda të shikojë paudhësitë e saj që janë të panumurta duke filluar fillimisht të kërkojë falje nga kolonitë e saj që ka anembanë botës, tu kërkojë falje që i ka pushtuar dhe ti dëmshpërblejë!

  Përgjigju
  • Akil: 21/06/2018 22:59

   Normal vjen kjo nga hollanda e franca sepse jane vende shume demokratike e jo pjelle e komunismit qe drejton shqipen akoma sot prej 1945 e deri tash 2018 pushtetin e kon komunistet e kelyshet e tyre keshtu qe njerzit duhet ta kuptojne mire se kta qe kane pushtetin edhe tash jan kelyshet e tyre komuniste saliu nano ruci meta rama basha veliu te gjith jane kelyshet e komunisteve e mos boni fjale kot pa ik aji fare e keqe te dera e eu do jeni si turqia sepse jemi nje vend jo demokratik kto partite qe jane sot jane te gjitha antikombtare vec komunista e hajdut jon rrifte albania poshte komunismi

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

U mbajt 20 vite në një kafaz në një restorant në Tiranë, Austria shpëton Ariun e murrmë Mark

U mbajt 20 vite në një kafaz në një restorant në Tiranë, Austria shpëton Ariun e murrmë Mark