Debati për 'Balilin'/ Gazetari Dervishi: I vendosi kushte policisë që të dorëzohej. Rovena Voda: E pavërtetë 

Zv/ministrja Rovena Voda dhe gazetari Ferdinand Dervishi

Gazetari Ferdinand Dervishi tha se nga dinamika e ngjarjes së vetëdorëzimit të Klement Balilit, gjithçka tregon se ai i ka vënë kushte policisë. "I takoi të gjithë në fshat dhe shkoi atje të dorëzohej, tregon se kushtet kanë qenë të këtij personi. Policia e Shtetit nuk ka asnjë fitore në këtë mes", tha gazetari Ferdinand Dervishi.  Mirëpo zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda mohon që Balili t'i ketë vënë kushte Policisë së Shtetit përpara se të dorëzohej. "Nuk di që janë vënë kushte nga ky person. Nuk mundet askush që t'i vendosë kushte Policisë së Shtetit", tha Voda. 
 


Lajmi kryesor:

'Repolitix' transmeton pjesë nga intervista e Klement Balilit për gazetarin Artan Hoxha (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Pas kërcënimit të Veliajt për heqje licence, Shoqata e Transportit rinis punën të hënën! Gjoba për pasagjerët, jo për fatorinot e shoferët