Dëbora i uron mirëseardhjen, Rama nis misionin në Ukrainë i buzëqeshur (VIDEO)

Kryeministri Rama ka postuar një video mëngjesin e sotëm nga Kievi ku ka nisur axhendën e takimeve si kryetar i Presidencës së OSBE-së. I shoqëruar nga delegacioni dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, e para që i ka uruar mirëseardhjen kreut të qeverisë shqiptare ka qenë dëbora. "Ditë takimesh me autoritetet e larta të vendit në cilësinë e Kryetarit në Detyrë të OSBE - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme, me ministrin Vadym Prystaiko" shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Rama nis misionin në Ukrainë: Nuk premtoj mrekulli, synim armëpushimi! Kievi: Do hapim ambasadën në Tiranë


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?